Etiket: gazetecilik

 • Bu utanç sizin gazetecilik mücadelesi bizim

  Bu utanç sizin gazetecilik mücadelesi bizim

  Aralarında üyemiz Sibel Yükler’in de bulunduğu üç gazeteci sabaha karşı gözaltına alındı. Meslektaşlarımızın durumu ve süreç hakkında avukatlarıyla irtibat halindeyiz, meslektaşlarımızı yalnız bırakmayacağız..

 • Toplumun ihtiyacı gazetecilik, gazeteciliğin ihtiyacı meslek ilkelerini hatırlamaktır!

  Toplumun ihtiyacı gazetecilik, gazeteciliğin ihtiyacı meslek ilkelerini hatırlamaktır!

  Türkiye, 14 Mayıs – 28 Mayıs seçimleri arasında siyasi tarihinde bir ilki yaşayarak; iki hafta süren bir seçim sürecinde kendisini buldu. Gerek 14 Mayıs seçim günü gerekse o günden bugüne uzanan süreç aynı zamanda mesleğimiz için de bir sınav haline geldi.

 • Bu karanlığı gazetecilik mücadelemizle aşacağız!

  Bu karanlığı gazetecilik mücadelemizle aşacağız!

  ÇGD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu üyelerinden Mustafa Mert Bildircin’e, 13 Ocak 2022 tarihinde BirGün gazetesinde yayımlanan “Karanlık sarmalı” başlıklı haberi nedeniyle “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla 11 ay 20 gün hapis cezası verildi.

 • Gazetecilerin üzerinden yargı sopanızı çekin! İpliğiniz pazara çıktı

  Gazetecilerin üzerinden yargı sopanızı çekin! İpliğiniz pazara çıktı

  Gazetecilerin tutuklanması, 21 yıllık bir çöküş döneminin tüm çürümüşlüğünü gizlemenin bir aracı olmayacak! AKP’nin toplum nezlinde son bulan meşruiyetini, gazetecileri tutuklayarak yeniden kazanamayacak, gerçeklerin üzerini örtemeyeceksiniz!

 • Çağdaş Ankara’da siyaset gazeteciliği konuşuldu

  Çağdaş Ankara’da siyaset gazeteciliği konuşuldu

  Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Ankara Şubesinin 14 Mayıs seçimleri öncesinde düzenlediği ve deneyimli siyaset gazetecileri Ünsal Ünlü ve Sedat Bozkurt’un konuşmacı olarak yer aldığı söyleşide Ankara gazeteciliği ve siyaset muhabirliği konuşuldu.

 • Gazeteciler siyaset muhabirliğini konuşacak

  Gazeteciler siyaset muhabirliğini konuşacak

  Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Ankara Şubesi tarafından düzenlenen “Seçimler Yaklaşırken: Ankara Gazeteciliği ve Siyaset Muhabirliği” başlıklı söyleşide Ünsal Ünlü ve Sedat Bozkurt konuk olarak deneyimlerini anlatacak.

 • ÇGD Ankara’da ‘deprem bölgesinde gazetecilik’ konuşuldu

  ÇGD Ankara’da ‘deprem bölgesinde gazetecilik’ konuşuldu

  Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Ankara Şubesi tarafından düzenlenen “Gazeteciliğin Deprem Sınavında Gazetecilerin Durumu” başlıklı söyleşide, deprem bölgesinde ve deprem bölgesine dair yapılan gazetecilik faaliyetlerinin arka planı ile gazetecilerin yaşadıkları deneyimler konuşuldu.

 • Medya Raporu – Ocak-Mart 2016

  Türkiye’nin karanlık bir döneminin vesikası olarak tarihte yerini alan geçen yılki raporlarımızın ardından bugün de 2016 yılının ilk ‘Medya Raporu’nu sizlerle paylaşmak için karşınızdayız. Bugün açıklayacağımız 2016 yılının (Ocak-Şubat-Mart aylarını kapsayan) raporumuz, ‘keşke olmasaydı’ desek de 2015 yılındaki raporlarımızı aratacak düzeyde.

 • Medya Raporu – Ekim-Aralık 2015

  2015 yılından itibaren, üçer aylık periyotlarla hazırladığımız Medya Raporumuzun dördüncüsünü bugün sizlerle paylaşmak için karşınızdayız.