Etiket: ÇGD

 • Sansür yasası yine devrede: Gazeteci Şardan’ı serbest bırakın!

  Sansür yasası yine devrede: Gazeteci Şardan’ı serbest bırakın!

  Halkı bilgilendirmeyi temel amaç edinmiş her gazeteci, haber ve yorum üretmekten, yazmaktan asla vazgeçmeyecek. Gazetecilikten vazgeçmeyen her meslektaşımızın yanında olduğumuzu bildiririz. Gazeteci Tolga Şardan’ı derhal serbest bırakın!

 • Bu utanç sizin gazetecilik mücadelesi bizim

  Bu utanç sizin gazetecilik mücadelesi bizim

  Aralarında üyemiz Sibel Yükler’in de bulunduğu üç gazeteci sabaha karşı gözaltına alındı. Meslektaşlarımızın durumu ve süreç hakkında avukatlarıyla irtibat halindeyiz, meslektaşlarımızı yalnız bırakmayacağız..

 • Bu karanlığı gazetecilik mücadelemizle aşacağız!

  Bu karanlığı gazetecilik mücadelemizle aşacağız!

  ÇGD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu üyelerinden Mustafa Mert Bildircin’e, 13 Ocak 2022 tarihinde BirGün gazetesinde yayımlanan “Karanlık sarmalı” başlıklı haberi nedeniyle “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla 11 ay 20 gün hapis cezası verildi.

 • Mustafa Ekmekçi mezarı başında anıldı

  Mustafa Ekmekçi mezarı başında anıldı

  Çağdaş Gazeteciler Derneği genel başkanlarından Mustafa Ekmekçi, vefatının 26’ncı yıl dönümünde Cebeci Asri Mezarlığında bulunan mezarı başında anıldı.Ekmekçi’nin anma törenine Çağdaş’a kimliğini veren çalışmalarıyla tanınan isimler olan eski genel başkanlardan Rahmi Yıldırım, Metin Aksoy ve Bekir Öztoprak da katıldı.

 • ÇGD Ankara’da ‘deprem bölgesinde gazetecilik’ konuşuldu

  ÇGD Ankara’da ‘deprem bölgesinde gazetecilik’ konuşuldu

  Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Ankara Şubesi tarafından düzenlenen “Gazeteciliğin Deprem Sınavında Gazetecilerin Durumu” başlıklı söyleşide, deprem bölgesinde ve deprem bölgesine dair yapılan gazetecilik faaliyetlerinin arka planı ile gazetecilerin yaşadıkları deneyimler konuşuldu.