Etiket: basın özgürlüğü

 • Toplumun ihtiyacı gazetecilik, gazeteciliğin ihtiyacı meslek ilkelerini hatırlamaktır!

  Toplumun ihtiyacı gazetecilik, gazeteciliğin ihtiyacı meslek ilkelerini hatırlamaktır!

  Meslektaşlarımıza ve kamuoyuna, Toplumun haber alma ihtiyacı ne zaman yoğunluğunu artırıyorsa, gazeteciliğe olan ihtiyaç da artıyor. Türkiye, 14 Mayıs – 28 Mayıs seçimleri arasında siyasi tarihinde bir ilki yaşayarak; iki hafta süren bir seçim sürecinde kendisini buldu. Gerek 14 Mayıs seçim günü gerekse o günden bugüne uzanan süreç aynı zamanda mesleğimiz için de bir sınav […]

 • İktidara ve yetkililere hatırlatıyoruz: Göreviniz basın özgürlüğünü sağlamaktır

  İktidara ve yetkililere hatırlatıyoruz: Göreviniz basın özgürlüğünü sağlamaktır

  AKP iktidarına ve bu iktidarın süregelen baskıcı politikalarını içselleştirmiş tüm yetkili ve görevlilere hatırlatıyoruz: Devletin görevi, basın ve haber alma özgürlüğünü sağlamaktır.

 • Gazetecilerin üzerinden yargı sopanızı çekin! İpliğiniz pazara çıktı

  Gazetecilerin üzerinden yargı sopanızı çekin! İpliğiniz pazara çıktı

  Gazetecilerin tutuklanması, 21 yıllık bir çöküş döneminin tüm çürümüşlüğünü gizlemenin bir aracı olmayacak! AKP’nin toplum nezlinde son bulan meşruiyetini, gazetecileri tutuklayarak yeniden kazanamayacak, gerçeklerin üzerini örtemeyeceksiniz!

 • Medya Raporu – Ocak-Mart 2016

  Türkiye’nin karanlık bir döneminin vesikası olarak tarihte yerini alan geçen yılki raporlarımızın ardından bugün de 2016 yılının ilk ‘Medya Raporu’nu sizlerle paylaşmak için karşınızdayız. Bugün açıklayacağımız 2016 yılının (Ocak-Şubat-Mart aylarını kapsayan) raporumuz, ‘keşke olmasaydı’ desek de 2015 yılındaki raporlarımızı aratacak düzeyde.

 • Medya Raporu – Ekim-Aralık 2015

  2015 yılından itibaren, üçer aylık periyotlarla hazırladığımız Medya Raporumuzun dördüncüsünü bugün sizlerle paylaşmak için karşınızdayız.

 • Medya Raporu – Temmuz-Eylül 2015

  Bugün karşınıza Derneğimizin Ankara Şubesi’nin, üç aylık dilimleri kapsayan ‘Medya Raporu’nun üçüncüsünü paylaşmak için çıktık.

 • Medya Raporu – Nisan-Haziran 2015

  Raporun bu başlık altındaki bölümünü, geçtiğimiz üç ay içinde yaşanan olaylardan bazılarının haberleştirilmesinin ardından yaşanan gelişmelerin uzun süreçlere yayılması nedeniyle başlıklara bölmek gereksinimi duyduk.

 • Medya Raporu – Ocak-Mart 2015

  Düşüncenin ve ifade edilmesinin özgür olduğu, basının özgür yayıncılık temelinde haber yaptığı ve kamuoyunu doğru bilgilendirdiği; örgütlü, emeğin hakkını aldığı bir Türkiye ve dünya amacıyla Derneğimizin 2015 yılının Ocak-Mart aylarını kapsayan bu yılın ilk raporunu sizlerle paylaşıyoruz