Seçimlerde AKP İktidardan Uzaklaştırılmalıdır

ÇGD Genel Başkanı Ahmet Abakay: Seçimlerde AKP İktidardan Uzaklaştırılmalıdır
ÇGD Genel Başkanı Ahmet Abakay’ın açıklaması aşağıdadır:

“22 Temmuz Pazar Günü yapılacak olan seçimlerde çalışma alanımızı yakından ilgilendiren demokrasi, basın, düşünce ve ifade özgürlüğü konusunda ikiyüzlü davranan, sahte demokrat AKP’nin iktidardan uzaklaştırılması güncel görevdir.
Çünkü, AKP iktidarı ve onun Başbakanı Cumhuriyet tarihimiz boyunca gazeteciler, yazarlar ve çizerler için en fazla dava açan, eleştiriye, hoşgörüye tahammülsüz bir Başbakan olarak tarihe geçmiştir.
Çünkü, AKP ve onun genel başkanı özgürlükçü demokrasinin temeli olan halk iradesinin TBMM’ye adaletli olarak yansımasını engelleyen, demokrasiye sahip hiçbir ülkede olmayan yüzde 10 barajın kaldırılması konusunda yeterli güce sahip olmasına karşın kılını kıpırdatmayan bir Başbakan olarak ortada durmaktadır.

Çünkü, düşünce ve ifade özgürlüğünü engelleyen, gazetecileri, yazarları mahkeme kapılarında süründüren TCK’nın 301 ve 288. maddelerini, yeterli gücü olmasına karşı değiştirmeyen, özgürlüklerin sadece demogojisini yapan, sahte demokrasi oyunu oynayan AKP Hükümeti iktidardan uzaklaştırılmalıdır.

AKP iktidarı döneminde Türkiye’de çok sayıda gazeteci yargılanmış, tutuklanmış, gazete kapatmaları yaşanmıştır.

Dindar Cumhurbaşkanları arayanların, Türkiye’yi gerici Arap rejimleri özlemcilerinin yönetmesini engellemek için AKP iktidardan uzaklaştırılmalıdır.

Beş yıl boyunca görülmüştür ki, demokrasiyi paravan olarak kullanan AKP’nin istediği özgürlük, tarikatların, cemaatlerin özgürlüğüdür.”


Tarih:

Etiketler: