ÇGD: Savaş planlarınızı da alın gidin

AKP, yalnızca ülkemizi değil, bulunduğumuz coğrafyayı da kana bulamaya karar vermiş görünüyor.
Kaynağı ve toplanma yöntemi belli olmayan kimi tapelerin ortaya saçılmasıyla birlikte ne kara günlerin içinden geçmiş olduğumuz bir kez daha ortaya çıktı.
AKP’nin, kendi çocuklarını bombalamaktan çekinmeyen bir iktidar olduğu, şüphe götürmeyecek şekilde belli oldu.
AKP hükümetinin medya üzerindeki baskıları ve ayak oyunları da bu yalan, rüşvet ve savaş oyunlarının bir parçası haline gelmiş durumda.
Sosyal paylaşım sitelerini ve ardından son olarak Cumhuriyet  gazetesi örneğinde olduğu gibi gazetelerin internet sitelerini kapatan AKP hükümeti, belediyeler üzerinden dağıttığı ve elde ettiği rantın devamı için gözü kara şekilde provokasyonlara soyunuyor.
İfade özgürlüğü, halkın haber alma hakkı ve gazetecilerin güvenliği, AKP’nin saldırısı altında. Gezi Direnişi’nin ardından iyice dengesi bozulan AKP, habere, habercilere, haber yapma ve alma hakkına engel oluyor.
Bu tip uygulamaların benzerlerini tarih kitaplarından okuyoruz. Tabii ki bunları yapanları da.
AKP de basın tarihine, “eşi benzeri görülmemiş” bir dönem olarak geçmeyi çoktan başardı(!)
Çağdaş Gazeteciler Derneği olarak, AKP hükümetini, halkımızın canıyla ve ifade özgürlüğüyle oynamaktan , savaş kışkırtıcılından bir an önce vazgeçmeye, bu kara günlerin ancak örgütlü güçle atlatılabileceğinin bilinciyle de tüm meslektaşlarımızı, ÇGD çatısı altında örgütlenmeye çağırıyoruz.

ÇAĞDAŞ GAZETECİLER DERNEĞİ
GENEL YÖNETİM KURULU


Tarih:

Etiketler: