ÇGD Genel Başkanı Ahmet Abakay’ın Bülent Arınç’a yanıtı

Bülent Arınç’ın görevini yapan basını, gazetecileri hakaret içeren sözlerle suçlaması asla kabul edilemez. Söyledikleri düzeysiz, haksız ve saygısızlıktır. Arınç çok konuşuyor ve boş konuşuyor. Yaptığı açıklama  seçim propagandasının dışına çıkmalı, bilgi ve seviye içermeliydi. Bakan düzeyine gelen bir kişi daha sorumlu konuşmalıydı. Bu adam ise yaptığı açıklamalarla Şevki Yılmaz’la, Cübbeli Ahmet hoca ile yarışıyor, onların önüne geçiyor.

Arınç’ın bu sözleri komiklik olsun diye söylediğini, bu haliyle de mizah yazarlarına iyi bir kaynak olduğunu düşünüyorum.
 
Bunlar demokrasi yerine cemaat kültürü ile yetiştikleri için bu duruma düşüyorlar. Kahramanmaraş AKP Milletvekilinin “artık biz onları fişliyoruz” açıklaması da bu anlayışın daha pervasızca açığa vurulmasının bir yansımasıdır.

Bu açıklamalar gösteriyor ki, parti militanı olmakla bakan olabilmek ya da devlet adamı sıfatını kazanmak kolay iş değil.

Bülent Arınç’ı sorumlu ve ciddi olmaya davet ediyoruz. Arınç basına akıl vermeyi bıraksın. Manisalı Tekel işçilerinin ve çiftçilerin sorunlarının çözümü için neler yaptığını açıklarsa daha yararlı iş yapmış olur.

 


Tarih:

Etiketler: