Bazı gazetecilerin toplantıya alınmaması vahimdir.

Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Ahmet ABAKAY’ın Açıklaması

Bilkent Kongre Merkezinde bugün yapılan Yargıtay’ın toplantısına davetli Kanal B, ART ve Kanal Türk ekipleri toplantının başlayacağı sırada Başbakanlık korumaları tarafından “”başbakanlığa akredite olamadıkları”” gerekçesiyle salon dışına çıkarılmışlardır. Sayıştay yetkililerinin “”bizim konuklarımız”” uyarılarına rağmen korumalar, kurallar böyle diyerek muhabir ve kameraman arkadaşlarımızı dışarı çıkarmıştır.

Bu durumdan sayın başbakanın haberi var mı bilmiyoruz. Haberi yoksa, bu sorumsuz ve ilkel davranışa neden olanların derhal cezalandırmasını talep ediyoruz. Eğer haberi varsa, bu haddini bilmezlik başbakanın bilgisi dahilinde yapılmışsa bu daha vahimdir ve Başbakan Erdoğan bu demokrasi dışı, bu terbiye dışı ve halkın haber alma özgürlüğünü zedeleyen olay karsısında savunma yapmalıdır.

Üstelik söz konusu toplantının başbakanlıkla ilgisi yoktur toplantının ev sahibi Yargıtay’dır. Sayın Başbakan ve ekibine sadece kendine bağlı yandaş basının değil, sadece kendisine oy verenlerin değil tüm Türkiye’nin başbakanı olduğunu hatırlatmayı görev sayıyoruz.


Tarih:

Etiketler: